встановлення раковиниУстановка раковини на перший погляд не надто складна справа, і вам здається, що можна без проблем встановити самостійно або  на крайній випадок, запросити сусіда дядю Васю. За радянських часів так і було, коли раковина коштувала як батон ковбаси і пара булок хліба, а модель раковини була одна і відрізнялася тільки кольором. Для її установки практично не було потрібно спеціальне обладнання і навички, а якщо в процесі раковина раптово ламалася, то це не було великою бідою, вартість раковини була невеликою. Могло статися і більш неприємна подія, пошкодження труби водопроводу, але в цьому випадку сантехнік з ЖЕКу, за сорокаградусний презент, за допомогою розвідного ключа усував поломку.

Зараз все зовсім по-іншому, в будівельних магазинах представлені сотні різноманітних моделей раковин, із середньою ціною близько 150 доларів. Крім досить високої  ціни, раковини багато в чому відрізняються за кріпленнями, способом підключення до водопроводу, і для монтажу, в більшості випадків, вимагають наявності спеціальних інструментів, особливо якщо водопровід пластиковий.

При самостійній установці раковини, навіть, якщо водопровід не пластиковий, потрібно в першу чергу здійснити демонтаж старої раковини і не пошкодити водопровід. Демонтаж без пошкодження водопроводу, справа досить складна і потребує наявності спеціального інструменту. Якщо водопровід пластиковий, то ризик його пошкодження набагато збільшується.

Наступна проблема при установці раковини – часто низька якість перехідників для підключення до водопроводу, що йдуть в комплекті, тому перехідники потрібно підбирати окремо. Так само, різні моделі раковин, мають різні способи підключення до водопроводу і розраховані на європейський тип пластикового водопроводу. При монтажі, нерідко потрібно врізка додаткового відводу або крана, для підключення раковини до системи водопостачання або каналізації.

Якщо в результаті непрофесійного монтажу, пошкоджений водопровід, то ремонт вже не обійдеться викликом слюсаря з ЖЕКу, з півлітрової оплатою, а зажадає виклику професійного сантехніка і буде коштувати кілька сотень доларів. При пошкодженні самої раковини, сума дещо менша, але ціна нової, навіть не елітного класу, помітно перевищує номінальну вартість якісного монтажу.

В цілому, самостійний монтаж раковини звичайно можливий, але досить трудомісткий і вимагає наявності спеціального інструменту та необхідних знань. Якщо перетяните кран при регулюванні – це призведе до постійного перевитрати води, лічильники на воду стоять зараз в більшості квартир. Якщо встановите раковину неправильно – можуть бути протікання, неприємний запах з каналізації, або навіть новий ремонт у сусідів знизу, якщо водопровід або каналізацію прорве під час вашої відсутності.

Навіщо вам ці складності? Наші фахівці здійснили монтаж тисяч одиниць сантехніки, в тому числі і раковин. Ми прекрасно знаємо як, кому, навіщо і чому встановлювати раковину. Зателефонуйте нам і наші майстри-сантехніки швидко і якісно встановлять вашу сантехніку.

Оцініть будь ласка